Yarvik Tab250 - tablet z ekranem pojemnościowym w niskiej cenie

Marka Yarvik ma w swojej ofercie kilka tanich tabletów z ekranami w rozmiarach od siedmiu do dziesięciu cali. Tab250 wyróżnia się jednak zastosowaniem pojemnościowego ekranu dotykowego, który pozwala na wykorzystanie wielu punktów dotyku do sterowania interfejsem (technologia mulit-touch).

Yarvik Tab250 z 7-calowym ekranem pojemnościowym wyposażony jest w procesor ARM11 taktowany zegarem 1 GHz, 256 MB pamięci RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci Flash. Można ją rozszerzyć dzięki czytnikowi kart microSD, który pozwala na dołożenie dodatkowych 32 GB.

Pojemnościowy ekran LCD ma niewysoką rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Jego zaletą jest natomiast technologia multi-touch, która ułatwia obsługę dotykowego interfejsu. Tab250 dysponuje też kamerą internetową VGA, portami Mini USB i Mini HDMI oraz gniazdem dla słuchawek 3,5 mm. Z internetem łączy się za pomocą Wi-Fi 802.11 b/g.

Zobacz również:

  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!

Tablet działa w oparciu o system Android 2.3. Jego rozmiary to 198 x 127 x 12 mm, a waga 380 g. Ważną cechą nowego tabletu Yarvik, która może zachęcić do jego kupna jest cena. Kosztuje 599 zł, czyli niewiele jak na tablet z pojemnościowym ekranem i Androidem Gingerbread.