Yashica EZ F521 - tani kompakt w stylu retro

Firma Yashica zaprezentowała nowy aparat kompaktowy - model EZ F521. Urządzenie cechuje się obudową w stylu retro oraz niską ceną.

Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Yashica EZ F521 - tani kompakt w stylu retro

Yashica EZ F521

Yashica EZ F521 to, jeżeli chodzi o parametry, niczym nie wyróżniające się urządzenie. Cechuje się jednakże interesującym wyglądem wzorowanym na aparatach sprzed kilkudziesięciu lat.

Aparat pozwala na wykonywanie 5-megapikselowych zdjęć (potrafi również nagrywać filmy w rozdzielczości VGA) oraz oferuje do dyspozycji użytkowników obiektyw (42,5 mm), który może pracować w dwóch trybach - normalnym (od 1,5 metra do nieskończoności) i makro (od 20 do 40 cm). Zarejestrowany materiał wyświetlany jest na 2,4-calowym wyświetlaczu TFT LCD (lub ekranie telewizora przy wykorzystaniu wyjścia audio wideo), natomiast zasilanie zapewniają trzy baterie typu AAA (pozwalają na wykonanie do 190 zdjęć).

Warto też wspomnieć o wizjerze, funkcji kamery internetowej, wbudowanej pamięci o pojemności 32 MB (można ją rozbudować dzięki slotowi kart SD/SDHC) oraz wymiarach i wadze urządzenia, które wynoszą (odpowiednio) 110 x 66 x 48 mm i 125 gramów (bez baterii).

Kompakt został wyceniony 7980 jenów (ok. 259 zł). Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.