Yeston Radeon RX 6700 XT - karta graficzna w stylu manga

Yeston to mniej znany producent kart graficznych, ale jego nowa propozycja może zainteresować miłośników mangi. Oto Radeon RX 6700 XT w stylu japońskim.

Radeon RX 6700 XT to propozycja AMD dla graczy, a zarazem rywal serii RTX 30 od Nvidii. Pisałem już o niej wiele razy, ale ten wariant pojawia się na naszych łamach po raz pierwszy. Co wyróżnia go na pierwszy rzut oka od innych, to ozdoby w stylu mangowym. Zostały one zainspirowane serialem o nazwie 六道兵甲, co można przetłumaczyć jako "Sześciu Żołnierzy" lub "Sześć Broni". Wygląda wyglądem, ale co ze specyfikacją? Zapotrzebowanie na moc jest takie samo jak w modelu referencyjnym, taktowanie wynosi 2424 MHz i może zwiększyć się w trybie boost do 2581 MHz.

"Sześciu Żołnierzy" wyposażono w trzy wiatraczki chłodzące oraz radiator na całej długości karty. No właśnie - długość ta jest spora. A konkretnie - karta Yeston wymaga 2,5 slotu. Na jednym z jej boków umieszczono małe diody LED, które podświetlają całość. Jednostka centralna to procesor Navy 21 XTLB.

Yeston Radeon RX 6700 XT - karta graficzna w stylu manga

Niestety, Yeston nie informuje, kiedy karta trafi na rynek oraz jaka będzie jej cena. Biorąc jednak pod uwagę problemy z dostępnością najnowszych kart, zapewne jej zdobycie będzie dość trudnym zadaniem.

Źródło: VideoCardz