Yoga X - Lenovo zaprezentuje tablet, który zastąpi Ci monitor

Inżynierowie Lenovo pracują nad nowym tabletem z Androidem, który będzie mógł pełnić rolę drugiego dodatkowego monitora dla komputera z Windowsem.

Rynek tabletów od kilku lat nie rozwija się tak, jak zakładano. Smartfony urosły i szybko podważyły sens istnienia tabletów na rynku. Obecnie na tego typu urządzeniach zarabiać potrafi tylko Apple, które samo stworzyło i świetnie wykorzystało ten niszowy segment. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku znajdziemy jeszcze kilku producentów, którzy stale wierzą w tablety i wprowadzają na rynek nowe konstrukcje. Zaliczyć do nich można Samsunga, który już za miesiąc pokaże Galaxy Tab S7, Huawei oraz Lenovo. Ostatnia z firm zamierza wprowadzić na rynek tablet z nowym rozwiązaniem, które pozwoli stać się temu urządzeniu drugim monitorem dla naszego komputera.

Tablet Lenovo Yoga

Tablet Lenovo Yoga

Po raz pierwszy rozwiązanie takie wprowadziło Apple wraz z systemami iPadOS 13 oraz macOS Catalina. Funkcja Sidecar pozwala podłączyć tablet do komputera. Urządzenie to może stać się drugim, dodatkowym ekranem lub tabletem graficznym.

Teraz nad podobnym rozwiązaniem pracują inżynierowie z Lenovo. W Pekinie od dłuższego czasu trwają prace nad nowym tabletem z rodziny Yoga. O urządzeniu, które otrzymało nazwę kodową Yoga X słyszeliśmy już kilkukrotnie. Tablet będzie urządzeniem hybrydowym wyposażonym w charakterystyczną dla urządzeń z tej serii nóżkę z wbudowanym akumulatorem. To właśnie ten element może spowodować, że rozwiązanie to sprawdzi się lepiej, niż Sidecar od Apple.

W sieci pojawiły się wzmianki na temat wewnętrznej dokumentacji Lenovo dotyczącej Yoga X, która rzekomo wydostała się poza pracowników firmy.

Najnowszy tablet wyposażony w system operacyjny Android zaoferuje także wbudowany port HDMI. Dzięki niemu możliwe będzie podłączenie komputera do monitora za pomocą przewodu HDMI. Lenovo zdecydowało się na połączenie przewodowe ze względu na lepszą jakość oraz mniejsze opóźnienia, a także stabilniejszą łączność.

Po podłączeniu tabletu do komputera system Android przejdzie w tryb czuwania, a tablet stanie się dodatkowym monitorem dla podłączone urządzenia - komputera, laptopa lub konsoli do gier. Podczas korzystania z trybu monitora można będzie skorzystać z wbudowanych głośników oraz kamerki.

Więcej informacji o Yoga X powinno pojawić się najbliższych tygodniach.

Sprawdź, ile kosztuje Lenovo Yoga C930