You, sezon 5. – Netflix stworzy kontynuację serialu o zabójcy? Sprawdzamy, czy jest na to szansa

Czwarty sezon "Ty" niedawno trafił na platformę Netflix, ale fani produkcji na pewno już zadają sobie pytanie, co dalej? Czy Joe Goldberg jeszcze powróci? Czy Netflix stworzy 5. sezon serialu?

fot. Netflix

Po miesiącu oczekiwania fani You wreszcie mogą cieszyć się wszystkimi odcinkami ulubionego serialu. 9 marca 2023 roku na Netfliksa trafiła druga połowa 4. sezonu opowieści o mordercy i stalkerze, Joe Goldbergu. Odcinek 5. zakończył się poważnym cliffhangerem dotyczącym ujawnienia tożsamości mordercy bogaczy. W kolejnych odcinkach twórcy zręcznie zabawili się oczekiwaniami widzów, których zapewne dręczy teraz pytanie – czy Netflix przygotuje 5. sezon Ty?

Netflix stworzy kontynuację?

Jak ogłosiły władze Netflixa, 5. sezon Ty rzeczywiście powstanie! Będzie to zarazem sezon ostatni, który doprowadzi do końca wszystkie wątki i przesądzi o losie Joego Goldberga. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących fabuły, ale pierwsze informacje na ten temat z pewnością pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Zobacz również:

  • Ty sezon 4 – kiedy premiera 1 odcinka? Jak oglądać serial Netflixa?

Wiadomo już jednak, że w 5. sezonie produkcję czekają zmiany. Do pracy nie powróci showrunnerka Sera Gamble – jej miejsce zajmą Michael Foley i Justin W. Lo. Gamble ma zamiar skoncentrować się na innych projektach, ale wciąż będzie jednak jedną z producentek wykonawczych sprawujących pieczę nad Ty.

Odejście Gamble może dziwić z tego względu, że jeszcze przy okazji premiery sezonu 3. showrunnerka utrzymywała, że Joego czeka jeszcze wiele przygód – była więc raczej zainteresowana prowadzeniem projektu.

You, sezon 5. – Netflix stworzy kontynuację serialu o zabójcy? Sprawdzamy, czy jest na to szansa

fot. Netflix

Sezon 5. – o czym może opowiedzieć?

Na tym etapie rozwoju serialu, naprawdę trudno na ten temat spekulować. Scenarzyści dość mocno odbiegli od literackiego pierwowzoru, choć to oczywiście nie znaczy, że z niego nie czerpią – książki Caroline Kepnes wciąż są ważną inspiracją dla projektu.

Podstawą 5. sezonu You mogłaby stać się trzecia powieść z cyklu, czyli Ty kochasz mnie, jak dotąd niewykorzysta przez scenarzystów. W kwietniu 2023 roku ukaże się czwarty tom, czyli For You and Only You, jednak wydarzenia z tej części w dużym stopniu trafiły do fabuły sezonu 4.

Zobacz także:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: