YouTube: 35 godzin filmów na minutę!

Najnowsze statystyki YouTube robią potężne wrażenie. Każdej minuty, użytkownicy serwisu dodają więcej niż 35 godzin nowych klipów wideo. Po przeliczeniu to około 2100 godzin filmów co 60 minut i ponad 50 tys. godzin codziennie.

YouTube pochwalił się statystyką, która pokazuje, że w serwisie pojawia się już 35 godzin filmów na minutę. Jeszcze w marcu 2010 r. były to "tylko" 24 godziny.

Twórcy serwisu twierdzą, że podwojenie uploadu w ciągu dwóch ostatnich lat, wynika przede wszystkim z lepszej oferty dla publikujących. Najważniejsze z możliwości to zwiększenie limitu długości filmu z 10 do 15 minut i limitu wielkości, który w październiku 2010 r. osiągnął 2 GB (w wersji standardowej).

Zobacz również:

  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [28.09.2021]

YouTube rośnie też dzięki łatwości i szybkości dodawania wideo z telefonu komórkowego. W czasach, gdy amerykańskie nastolatki wysyłają i otrzymują ponad 3000 sms-ów miesięcznie, mobilny upload filmów okazał się strzałem w dziesiątkę.

Filmy w serwisie dodają też wszystkie największe korporacje na świecie. Coraz mniej stron decyduje się na hosting wideo na własnych serwerach, wybierając pewną i łatwą w obsłudzę platformę YouTube.