YouTube Gaming - już dzisiaj wystartuje konkurent Twitcha

Już niedługo oficjalnie wystartuje nowa usługa Google skierowana do graczy. YouTube Gaming będzie bazował na portalu z klipami wideo i może w przyszłości stać się poważną konkurencją dla portalu Twitcha.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają transmisje wideo związane z grami komputerowymi. Gracze chcą oglądać nie tylko zwiastuny gier, materiały dodatkowe i zapisy arozgrywki w formie solucji pomagające im przejść grę samodzielnie, ale także transmisje nadawane w czasie rzeczywistym w tym relacje z zawodów e-sportowych.

Oprócz tego gracze mają już narzędzia pozwalające na transmitowanie własnej rozgrywki w czasie rzeczywistym, co mogą oglądać wszyscy chętni. Jednym z ważniejszych graczy na rynku transmisji wideo dla graczy jest Twitch, ale YouTube Gaming może okazać się dla tego serwisu sporym zagrożeniem.

Google chciało wykupić Twitcha, ale serwis zamiast tego został przejęty przez Amazon za 1 mld dol. W wyniku tego powstał YouTube Gaming, czyli oparty o YouTube'a portal z własną stroną główną. Gracze mogą w nim szukać stron poświęconych konkretnym grom, które będą agregowały i sortowały tematycznie filmy dotyczące danego tytułu.

YouTube Gaming dostępny będzie na smartfonach i tabletach oraz w przeglądarce internetowej.

YouTube Gaming dostępny będzie na smartfonach i tabletach oraz w przeglądarce internetowej.

Dzięki YouTube Gaming gracze będą mogli nie tylko oglądać materiały wideo poświęcone grom od wybranych przez YouTube'a twórców - na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych - ale też udostępniać własne transmisje live z rozgrywki. Takie audycje mają być transmitowane przy 60-klatkach na sekundę, a korzystanie z nich ma być bardzo proste.

W pierwszej kolejności YouTube Gaming pod adresem gaming.youtube.com ma zadebiutować w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W przyszłości portal będzie dostępny też w innych krajach, a ze sklepów z aplikacjami do Androida i iOS będzie można pobrać oficjalne aplikacje.

źródło: variety.com