YouTube Gaming - już dzisiaj wystartuje konkurent Twitcha

Już niedługo oficjalnie wystartuje nowa usługa Google skierowana do graczy. YouTube Gaming będzie bazował na portalu z klipami wideo i może w przyszłości stać się poważną konkurencją dla portalu Twitcha.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają transmisje wideo związane z grami komputerowymi. Gracze chcą oglądać nie tylko zwiastuny gier, materiały dodatkowe i zapisy arozgrywki w formie solucji pomagające im przejść grę samodzielnie, ale także transmisje nadawane w czasie rzeczywistym w tym relacje z zawodów e-sportowych.

Oprócz tego gracze mają już narzędzia pozwalające na transmitowanie własnej rozgrywki w czasie rzeczywistym, co mogą oglądać wszyscy chętni. Jednym z ważniejszych graczy na rynku transmisji wideo dla graczy jest Twitch, ale YouTube Gaming może okazać się dla tego serwisu sporym zagrożeniem.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie

Google chciało wykupić Twitcha, ale serwis zamiast tego został przejęty przez Amazon za 1 mld dol. W wyniku tego powstał YouTube Gaming, czyli oparty o YouTube'a portal z własną stroną główną. Gracze mogą w nim szukać stron poświęconych konkretnym grom, które będą agregowały i sortowały tematycznie filmy dotyczące danego tytułu.

YouTube Gaming - już dzisiaj wystartuje konkurent Twitcha

YouTube Gaming dostępny będzie na smartfonach i tabletach oraz w przeglądarce internetowej.

Dzięki YouTube Gaming gracze będą mogli nie tylko oglądać materiały wideo poświęcone grom od wybranych przez YouTube'a twórców - na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych - ale też udostępniać własne transmisje live z rozgrywki. Takie audycje mają być transmitowane przy 60-klatkach na sekundę, a korzystanie z nich ma być bardzo proste.

W pierwszej kolejności YouTube Gaming pod adresem gaming.youtube.com ma zadebiutować w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W przyszłości portal będzie dostępny też w innych krajach, a ze sklepów z aplikacjami do Androida i iOS będzie można pobrać oficjalne aplikacje.

źródło: variety.com