YouTube Kids startuje w Polsce. Tylko wyselekcjonowane i bezpieczne dla dzieci treści

Ze sklepów Google Play oraz App Store można już pobierać polską wersję aplikacji YouTube Kids. To szczególnie dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci zatroskanych o odpowiedni dobór bezpiecznych treści wideo w internecie. Serwis współpracuje już z ogrodem zoologicznym we Wrocławiu, Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacją Atelier.

YouTube Kids

Kluczową informacją dla rodziców jest fakt, że w przypadku treści dostępnych w YouTube Kids o ich dopuszczeniu do oglądania decydują ludzie, a nie algorytmy. Możemy zatem liczyć na to, że żaden pozornie bezpieczny materiał nie przedostanie się przez takie sito selekcji. Sama aplikacja pozwala również kontrolować czas, jaki dzieci spędzają ze smartfonem za sprawą wbudowanego minutnika.

Interfejs aplikacji został przystosowany do potrzeb najmłodszych widzów, jest zatem prosty i kolorowy. W bazie filmów znajdziemy nie tylko treści o charakterze rozrywkowych, ale również materiały edukacyjne. Na liście popularnych kanałów znalazły się takie pozycje jak Domisie, Zoo Wrocław, LEGO Ninjago, Ulica Sezamkowa, NutkoSfera oraz Pistacja. Dzieciaki nie mogą również narzekać na brak piosenek.

Rodzice mają pełnię kontroli nad aktywnością dziecka w aplikacji. Mogą nie tylko kontrolować czas, ale również dostęp do wyszukiwarki. Treści da się w prosty sposób przesłać na większy ekran, czyli do telewizora. Co ciekawe, milusińscy mogą również oglądać w YouTube Kids filmy sferyczne.

Aplikacja dostępna w 42 krajach została przetłumaczona na 12 języków. Przypuszczalnie trzeba się liczyć z tym, że nie uchroni dzieci od oglądania reklam w zamian za darmowy dostęp do wybranych treści. Alternatywa to płatne konto pozbawione przerywników.