YouTube Music Key, czyli muzyka od Google'a

Google ogłosiło oficjalnie start nowej usługi muzycznej o nazwie YouTube Music Key. Będzie ona bazować na należącym do portalu serwisie z klipami wideo.

YouTube Music Key to nowa usługa od Google, która pozwoli słuchać muzyki nieprzerywanej reklamami w ramach opłaty abonamentowej. Odtwarzanie materiałów audio nie tylko pozbawione zostanie reklam, ale muzykę będzie można też zapisać w pamięci urządzenia w trybie offline. Będzie też możliwość odtwarzania muzyki w tle na urządzeniach mobilnych wyposażonych w dedykowaną aplikację.

YouTube Music Key, czyli muzyka od Google'a

O uruchomieniu usługi YouTube Music Key funkcjonującej niezależnie od niezależnie od Google Play Music AllAccess mówiło się już w sierpniu tego roku. Google najwyraźniej wreszcie podpisało umowy z wydawcami i właścicielami praw autorskich do utworów, które będzie można odtwarzać w ramach płatnej części YouTube’a.

Zobacz również:

  • Albo płacisz, albo oglądasz reklamy. Youtube zabiera się za adblockery
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Przewagą YouTube Music Key nad usługami strumieniowania muzyki w postaci Spotify, Deezera i WiMP będzie dostęp do materiałów wideo. Miesięczna opłata abonamentowa YouTube Music Key będzie kosztować 7,99 dol w ramach początkowej promocji, a po jej zakończeniu zostanie podniesiona do 9,99 dol.

W ramach tego abonamentu użytkownicy otrzymają dostęp nie tylko do zbiorów z YouTube’a, ale również 30 mln piosenek z Google Play Music AllAccess. Serwis startuje jak na razie jako wersja beta, ale pierwsi użytkownicy w podziękowaniu za zainteresowanie usługą otrzymają półroczny abonament zupełnie za darmo. Na razie nie wiadomo jednak, jak można zdobyć zaproszenia do YouTube Music Key i nie wiadomo, czy i kiedy usługa wystartuje w naszym kraju.

źródło: youtube-global.blogspot.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: