YouTube Music będzie preinstalowane na urządzeniach z Androidem 10

Google informuje, że aplikacja będzie instalowana na nowych urządzeniach z Androidem 9 oraz 10. Gigant chce w ten sposób skutecznie walczyć z serwisami streamingowymi,w tym Spotify.

Aplikacja YouTube Music będzie instalowana jako element obu wspomnianych systemów, tak jak inne usługi Google - Mapy, Gmail, itp. W przyszłości ma całkowicie zastąpić obecną aplikację Muzyka Play, która towarzyszy systemowi Android od 2011 roku. Ale Muzyka nie zostanie jak na razie wycofana - nadal będzie jednym z elementów systemu, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mieć wybór, z której aplikacji korzystać. Jak tłumaczy Google na swoim blogu, wprowadzenie YouTube Music jako aplikacji systemowej ma na celu udostępnienie streamingu użytkownikom, gdziekolwiek by nie przebywali oraz pozwolić im nie tylko na słuchanie ulubionych utworów, ale również odkrywanie nowych.

YouTube Music będzie preinstalowane na urządzeniach z Androidem 10

Podobnie jak i inne serwisy streamingowe, także Muzyka YouTube udostępnia bezpłatne i płatne konta dla użytkowników. Google, korzystając z dominacji swojego systemu na rynku smartfonów, chce pozyskać dzięki preinstalowanej aplikacji nowych klientów - jak nietrudno się domyślić, celuje głównie w płatnych subskrybentów.