YouTube Music umożliwia teraz odtwarzanie w tle za darmo

Od teraz każdy może korzystać z funkcji odtwarzania w tle w aplikacji YouTube Music za darmo. Istnieje jednak pewne ograniczenie.

Źródło: YouTube Music

Google ogłosiło, że wkrótce umożliwi odtwarzanie muzyki w tle w YouTube Music za darmo. Oznacza to, że teraz możesz cieszyć się YouTube Music na swoim smartfonie, nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem premium tej usługi strumieniowania muzyki. Wcześniej funkcja ta była ograniczona tylko do subskrybentów YouTube Premium.

Nowa funkcja zostanie włączona 3 listopada 2021 roku, ale na razie będzie ograniczona do użytkowników z Kanady. Użytkownicy w innych krajach (w tym w Polsce) będą musieli poczekać, aby uzyskać tę funkcję. Dzięki tej funkcji, zainteresowani mogą korzystać z YouTube Music jak z każdego innego serwisu streamingu muzyki, a odtwarzanie muzyki będzie kontynuowane nawet wtedy, gdy aplikacja jest zminimalizowana. Co jednak ważne, brak subskrypcji wiążę się z odtwarzaniem reklam pomiędzy utworami.

Zobacz również:

  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?
  • W końcu! iOS 14.5 pozwala na zmianę domyślnej aplikacji do muzyki.
Źródło: YouTube Music

Źródło: YouTube Music

YouTube Music ma ogromną kolekcję utworów muzycznych od różnych artystów i gatunków. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do stacji radiowych, tworzyć listy odtwarzania i subskrybować istniejące listy odtwarzania. Mogą również przesyłać muzykę i słuchać jej w dowolnym momencie. YouTube Music jest również dostępny dla Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic.