YouTube Play 2010 - amatorska sztuka

Muzea Guggenheima na całym świecie wystawiły prace biorące udział w konkursie nazwanym YouTube Play. Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie artystów pokazujących swoje dzieła w popularnym serwisie. Oto 25 klipów nagrodzonych w tym roku.

Nawet kiedy piszemy ją z małej litery, sztuka potrafi być Sztuką. Udowadniają to artyści, którzy w tym roku wzięli udział w konkursie YouTube Play. Jest to wydarzenie organizowane przez Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku (choć prace wystawiane są również w Berlinie, Wenecji i Bilbao). "Biennale kreatywnego wideo" ma na celu przedstawienie wielbicielom sztuki plików wideo, muzyki i wizualizacji publikowanych w serwisie YouTube.

Z ponad 23 tysięcy zgłoszeń z całego świata wyłoniono 125 prac, które walczyły o miejsce w finale. Ostatecznie jury, w skład którego wchodzą między innymi takie postaci jak Darren Aronofsky czy Takashi Murakami wybrało 25 zgłoszeń, które można było obejrzeć w wymienionych miastach. Warto spojrzeć na te prace, by przekonać się, że YouTube to nie tylko zabawne lub czasami idiotyczne klipy takie jak "Forfiter".

Zobacz również:

  • Byliśmy na wystawie Cosmos Discovery - to już ostatnia szansa!
  • Jak skasować historię oglądania i wyszukiwania na YouTube?

Skrót z nowojorskiego YouTube Play umieściliśmy pod treścią tej wiadomości. Wszystkie nagrodzone filmy można natomiast obejrzeć w specjalnym kanale YouTube. Gorąco polecamy!