YouTube Premium z pobieraniem materiałów na komputer!

Google testuje funkcje, którą znamy z innych serwisów streamingowych. Chodzi o możliwość pobierania plików na komputer.

Użytkownicy usługi YouTube Premium wkrótce powinni otrzymać nową funkcję. Google testuje właśnie możliwość pobierania materiałów wideo na dysk lokalny komputera z możliwością odtwarzania materiałów w trybie offline. Rozwiązanie to znamy z innych serwisów streamingowych takich jak Netflix.

YouTube Premium
Źródło: YouTube.com

YouTube Premium

Źródło: YouTube.com

YouTube Premium od dłuższego czasu pozwala na pobieranie materiałów z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Teraz tożsame rozwiązanie ma trafić na komputery stacjonarne i laptopy.

Zobacz również:

Do tej pory pobieranie materiałów z YouTube Premium na komputerze możliwe było jedynie z wykorzystaniem aplikacji i stron firm trzecich, które często posiadają zaszyte złośliwe oprogramowanie.

Opcja pobierania materiałów wideo dostępna jest dla subskrybentów YouTube Premium w przeglądarce jako funkcja eksperymentalna. Google zamierza testować ją do 19 października 2021 roku. Rozwiązanie jest kompatybilne z przeglądarkami Google Chrome, Microsoft Edge oraz Opera.

Wyszukiwarkowy gigant nie gwarantuje dostępności wyżej wymienionego rozwiązania dla wszystkich użytkowników usługi YouTube Premium.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: