YouTube będzie dostępne offline w Indiach

YouTube postanowiło udostępnić użytkownikom w Indiach możliwość oglądania klipów z serwisu w trybie offline. Jest to wygodne dla oglądających, jednak reklamodawcy są dość zaniepokojeni.

Dlaczego? Otóż płacą oni YT za to, aby przed klipami były wyświetlane ich reklamy, a osoby, które mają swoje kanały i partnerstwo z reklamodawcami, zarabiają na ilości wyświetleń reklam. Tymczasem nowe rozwiązanie YouTube pozwala na pobranie danego klipu na smartfona i oglądanie go bez konieczności łączenia się ze stroną. Rozwiązanie to zostało ogłoszone podczas premiery Android One w Indiach. Ceaser Sengupta, reprezentujący YouTube, powiedział: "Nasz serwis jest w tym kraju bardzo popularny. Niektóre nagrania są oglądane niemal bez przerwy. Dla użytkowników wygodniej będzie pobrać raz film, zamiast oglądać go kilka razy i zużywać za każdym transfer".

YouTube będzie dostępne offline w Indiach

Wracając do reklamodawców - nie wiadomo, jak YouTube będzie liczyć pobieranie klipów. Jednym z proponowanych rozwiązań jest synchronizacja klipów offline z reklamami z sieci, które pojawiałyby się przed filmem. Póki co Google jeszcze nie wyjaśniło, jak rozwiąże ten problem, ale ma na to sporo czasu - wspomniane oglądanie filmików offline ma wejść w życie dopiero za parę tygodni.

Zobacz również:

  • Polskie YouTube - podsumowanie roku 2021