YouTube: kolejne zmiany na stronie głównej

Nowa strona główna serwisu wideo nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów. Pojawiło się bardzo wiele głosów negatywnych i prośby o przywrócenie starej wersji. YouTube zapowiada kolejne zmiany, które mają uspokoić użytkowników.

W miniony czwartek dodano do nowej strony głównej zakładkę Rekomendacje, a w piątek na YouTube help forum podana została informacja o planach kolejnych zmian. Na razie, serwis przedstawił listę 5 porad dla tych, którym ciężko przyzwyczaić się do nowej strony głównej.

Pierwsza rada dotyczy wyświetlania treści na stronie głównej. W zależności od tego jakie filmy chcesz na niej oglądać, zaznaczasz odpowiednią zakładkę. Obecnie dostępne są trzy: Cała aktywność, Subskrypcje i Rekomendacje.

Zobacz również:

  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?
  • Netflix - nowy film dokumentalny Odnalezione już dostępny!

Druga rada jest dla osób, które nie chcą oglądać aktywności znajomych na stronie głównej. Mogą one wybrać zakładkę Subskrypcje (albo Rekomendacje) i problem z głowy. YouTube informuje jednak, że pracują też nad opcją nie pokazuj lubianych/ulubionych/biuletynów od zbyt hałaśliwych osób.

Trzecia rada to raczej informacja dla tych, którym nie podoba się usuwanie filmów ze strony główne za pomocą x, który pojawia się, gdy unosimy się nad nimi kursorem. YouTube będzie pracował nad tą opcją, gdyż nie pozwala ona na łatwe usuwanie dużej ilości materiałów. Nie chce mieć jednak strony wypełnionej iksami.

Czwarta rada dotyczy skrzynki odbiorczej. Wiele osób jest niezadowolonych z jej usunięcia ze strony głównej. Serwis informuje, że pojawia się ona tylko, gdy otrzymujemy wiadomość lub komentarze. Można do niej dotrzeć także w tradycyjny sposób, klikając nazwę użytkownika w prawym górnym rogu, a następnie skrzynkę odbiorczą.

Piąta rada dotyczy tych, którzy nie chcą by ich aktywność była wszystkim prezentowana. Mogą oni w ustawieniach konta (w zakładce kanał aktywności) wybrać, które ich działania w serwisie mają być udostępniane.

Za kilka tygodni pojawią się kolejne zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu strony głównej. Stara wersja już nie powróci, ale serwis oferuje swoją pomoc i dalszy rozwój, który ma rozwiązać problemy fanów serwisu.