YouTube kontra wiadomości telewizyjne

Badania pokazują, że użytkownicy serwisu YouTube wolą oglądać wiadomości w telewizji od sprawdzania bieżących wydarzeń poprzez portal.

YouTube to nie tylko oglądanie swoich ulubionych wideoklipów, czy też zamieszczanie własnych materiałów filmowych. To także miejsce w którym możemy dowiedzieć się o tym co aktualnie dzieje się na świecie. Umożliwiają to liczne materiały wideo, które informują nas o aktualnych wydarzeniach. Jaka jest ich popularność? Okazuje, się że w dalszym ciągu jesteśmy tradycjonalistami...

Badania przeprowadzone przez Pew Research Center pokazują, że o bieżących wydarzeniach politycznych w dalszym ciągu wolimy dowiadywać się z wiadomości telewizyjnych. Analitycy przez 15 miesięcy monitorowali liczbę odwiedzin najpopularniejszych materiałów informacyjnych i porównywali je z oglądalnością wiadomości telewizyjnych. Dane te jednoznacznie pokazują, że póki co serwis YouTubenie może konkurować z tradycyjnymi materiałami informacyjnymi.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • 8 alternatyw dla YouTube
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [30.03.2023]

Dane te nie są chyba dla nikogo zaskoczeniem, YouTube to jednak przede wszystkim rozrywka. Badania dowiodły także, że największą popularnością cieszyły się informacje dotyczące wyborów w Rosji oraz zamieszek na Bliskim Wschodzie. A wy jakie materiały wideo oglądacie najczęściej na YouTubie?