YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?

Co roku YouTube podsumowywało minione 12 miesięcy i pokazywało "TOP" w wielu kategoriach. Jak dowiadujemy się dzisiaj - więcej podsumowań nie będzie.

Foto: YouTube

YouTube rozpoczęło swoją świecką tradycję w 2010 roku. Każde podsumowanie oglądało przeciętnie 12 mln widzów, a dowiedzieliśmy się z nich m.in. o kolosalnej popularności Gangam Style (pamięta to ktoś jeszcze?). Niestety, w 2018 roku ktoś wpadł na pomysł, aby w podsumowaniach umieszczać dłuższe treści i klipy Rewind traciły swoją zwartość oraz dynamikę - potrafiły mieć do ośmiu minut długości. Widzowie szybko stracili zainteresowanie takimi rozwleczonymi materiałami. Pierwszy z nich zaliczył 19 milionów kciuków w dół!

Jako że YouTube zobaczyło wyraźnie, że zapędziło się w zmianach, zrezygnowało z tego formatu w 2019 roku, w 2020 nie opublikowało podsumowania z powodu... pandemii, a teraz okazuje się, że nie będzie takich zestawień w ogóle. Dlaczego? Rzecznik YT powiedział, ze jest zbyt duża ilość ciekawych i oglądalnych materiałów, dlatego pojawią się inne formaty. Jakie? Cóż, w chwili obecnej ciężko powiedzieć, ale wiadomo, że platforma rozważa kilka różnych opcji.

Zobacz również:

  • Squid Game odtworzony w prawdziwym świecie
  • Rozwinął się nowy, zmutowany wariant koronawirusa - Omikron

Źródło: FilterTube