YouTube ma 4 miliardy odsłon dziennie

YouTube jest niezwykle popularny, a z każdą chwilą korzysta z niego coraz więcej internautów. Serwis wideo przekroczył właśnie 4 miliardy codziennych odsłon. Oprócz tego podano, że każdej sekundy jego użytkownicy dodają godzinę materiałów filmowych.

YouTube

Na blogu YouTube'a można przeczytać, że liczba codziennych odsłon serwisu wzrosła w ostatnich 8 miesiącach o 30 procent i wynosi obecne 4 miliardy. To ogromna liczba przewyższająca połowę liczby mieszkańców naszej planety i równa ilości banknotów jednodolarowych w obiegu.

Najbardziej YouTube chwali się jednak ilością materiałów filmowych, które są w nim umieszczane. Każda sekunda oznacza, że do serwisu trafia godzina filmów o przeróżnej treści i tematyce. W 2007 roku, gdy zaczęto podawać tego typu statystyki, liczba ta wynosiła 6 minut filmów na sekundę. Zespół YouTube'a zobrazował te dane na specjalnej stronie OneHourPerSecond.com.

Polecamy: YouTube i spółka - oglądaj wszystko

Popularny serwis wideo powstał na początku 2005 roku, ale już w październiku 2006 został kupiony przez Google. W zeszłym roku wprowadzono do niego kilka nowych elementów takich jak np. YouTube Na żywo. Niedawno przeszedł też gruntowną zmianę wyglądu i otrzymał narzędzia do edycji wideo.

Poniżej krótki materiał filmowy, w którym YouTube chwali się swoimi wynikami.