YouTube na żywo pokaże ślub księcia Williama i Kate Middleton

Firma Google ogłosiła, że planowany na 29 kwietnia 2011 r. ślub brytyjskiego księcia Williama z Kate Middleton będzie na żywo transmitowany w serwisie YouTube. Miłośnicy rodziny królewskiej, sympatycy Anglii i wszyscy chętni będą mogli zobaczyć całą ceremonię na oficjalnym kanale monarchii brytyjskiej.

"Ponad 50 lat temu, ślub brytyjskiej księżniczki Małgorzaty i Antony'ego Armstronga-Jonesa był pierwszym w historii królewskim ślubem z transmisją w telewizji. Obejrzało go wówczas ponad 20 milionów osób" - mówi Rachel Ball z firmy Google. "Tegoroczny ślub będzie pierwszym w historii, który zostanie pokazany na żywo w Sieci".

Google spodziewa się, że uroczystość okaże się wielkim hitem także w Internecie. Przygotowywany jest także blog, zawierający dodatkowe informacje na temat ślubu i pary młodej.

Zobacz również:

  • Jak zarabiać na YouTube
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.07.2021]

Współpraca z brytyjską rodziną królewską to część większej strategii Google. Firma uruchomiło niedawno usługę YouTube Live, która dodaje do YouTube'a nowy element - możliwość zamieszczania oraz oglądania transmisji na żywo. Kolejny krok to m.in. utworzenie około dwudziestu kanałów tematycznych, w tym muzycznych i sportowych.

Uroczystość rozpocznie się w piątek, 29 kwietnia, o godzinie 10:00 brytyjskiego czasu letniego (BST).

Szczegóły: The Royal Channel na YouTube.