YouTube planuje wprowadzenie nowych funkcji

Mimo różnych kontrowersji, które wiążą się z platformą w ostatnim czasie, YouTube wciąż pozostaje wiodącym serwisem do dzielenia się filmami wideo. Planowane są nowe usprawnienia, dedykowane głównie dla twórców, ale na liście znalazły się też opcje dla zwykłych użytkowników.

Jak tłumaczy YouTube, zmiany mają pomóc w kreatywności, co z kolei przełoży się na jakość klipów oraz dotarcie do szerszego grona odbiorców. Pierwsi ze zmian skorzystają użytkownicy Androida, a to dzięki aplikacji YouTube Creator Studio, która pozwala na lepszą analizę i sprawniejsze zarządzanie filmikami. Na wszystkich platformach pojawią się opcje przesyłania nagrań mających 60 fps, a także umieszczania w napsiach końcowych linków do stron i kanałów współtwórców danego materiału, a także zmiana w pokazywaniu adnotacji. Poprawkom ulegną także opcje związane z tworzeniem playlist.

YouTube planuje wprowadzenie nowych funkcji

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest Fan Funding - będzie to zbieranie pieniędzy na produkcję filmu/klipu, a system gromadzenia funduszy ma przypominać rozwiązania znane z Kickstartera czy Indiegogo. Opcja ta wymaga wielu testów, które już odbywają się od jakiegoś czasu. Ostatnia warta uwagi nowość to możliwość przesłania napisów do filmów przez użytkownika, co pozwoli na tłumaczenie danego klipu na język nieznany twórcom. Wszystkie opisane tu zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku.