YouTube - pobieraj bez ograniczeń!


Ściąganie za pomocą witryn

Pobieracz działa bez większych problemów, chociaż - tak jak większość mu podobnych witryn w Sieci - będzie atakował cię reklamami.

Pobieracz działa bez większych problemów, chociaż - tak jak większość mu podobnych witryn w Sieci - będzie atakował cię reklamami.

Istnieją dziesiątki - jeśli nie setki! - witryn umożliwiających pobieranie plików z popularnych serwisów typu YouTube. W każdym wypadku będziesz musiał oswoić się z wyglądem strony WWW. Często jest przeładowana reklamami, a pole formularza (to, w które wklejasz odsyłacz do interesującego cię pliku) bywa ukryte.

Liderem z punktu widzenia estetyki jest witryna VideoDL.org - prosta w obsłudze i działająca bardzo szybko. Problemy sprawiają tylko pobierane z niej pliki, ponieważ zawsze noszą tę samą nazwę - get_video. Nie dość, że trzeba je własnoręcznie przemianować, to jeszcze za każdym razem będziesz musiał dodawać rozszerzenie .flv. Niezbyt wygodnie, prawda?

Dużo lepiej sprawuje się strona PobieraczYoutube.pl, która radzi sobie z nadaniem plikowi właściwego rozszerzenia i nazwy.

Bardzo popularną i często odwiedzaną przez polskich internautów jest witryna GetVideo.pl, za pomocą której możliwe jest ściąganie filmów z YouTube, Google Video, Wrzuty, Maxiora i wielu innych popularnych polskich portali.

Pobieranie przez przeglądarkę

Fast Video Download jest naprawdę szybki w obsłudze: dwa kliknięcia i plik leży na dysku.

Fast Video Download jest naprawdę szybki w obsłudze: dwa kliknięcia i plik leży na dysku.

Najwygodniejszą przeglądarką do pobierania wideo jest Firefox. Co prawda aplikacja sama z siebie nie pozwala na zapisywanie na dysku plików Flash, ale to właściwie żaden problem.

Jak to zrobić? Uruchom Mozillę Firefox i z menu wybierz Narzędzia | Dodatki, następnie Pobierz dodatki i w polu wyszukiwania wpisz fast video download. Wyświetli się wtyczka Fast Video Download 1.6.1. Teraz kliknij Dodaj do programu Firefox | Zainstaluj. Po chwili aplikacja poinformuje cię, że dokończenie instalacji wymaga restartu - kliknij Uruchom ponownie program Firefox.

Gdy pojawi się okno przeglądarki, wejdź pod wybrany adres na YouTube. Kliknij ikonę ze strzałką w prawym dolnym rogu okna przeglądarki, a po chwili rozpocznie się pobieranie pliku wideo - oczywiście w formacie .flv.

Innym ważnym dodatkiem, który na pewno warto mieć, jest Video DownloadHelper (zainstalujesz go w sposób opisany powyżej) - poradzi sobie również z plikami w wysokiej rozdzielczości. Kiedy go dodasz, przycisk z nim doda się tuż obok pola adresu. Po jego naciśnięciu wyświetli się lista plików, które możesz lub mogłeś pobrać. Jeśli będą dostępne w wysokiej rozdzielczości (odsyłacz oglądaj w wysokiej rozdzielczości) pod oknem filmu, zostaną wyróżnione przez [HQ].

Odtwarzanie

Video DownloadHelper zapamiętuje historię odwiedzonych stron, dlatego w dowolnej chwili można zapisać starsze wideo.

Video DownloadHelper zapamiętuje historię odwiedzonych stron, dlatego w dowolnej chwili można zapisać starsze wideo.

Pobranie plików to jeszcze nie wszystko, trzeba je przecież jakoś uruchomić. Do tego celu najlepiej użyć odtwarzacza VLC (http://go.pcworld.pl/fca15 ), który zawiera wszystkie niezbędne kodeki. Niestety, zdarza się, że aplikacja nie tworzy poprawnych skojarzeń z plikami - a wtedy załadowanie kolejnego wideo zmusza nas do przechodzenia przez Media | Otwórz plik.

Aby sobie z tym poradzić, należy wejść do katalogu z filmami z YouTube, kliknąć dowolny z nich prawym przyciskiem myszy i wybrać z podręcznego menu Otwórz za pomocą | Wybierz program domyślny. W kolejnym oknie zaznacz VLC media player i sprawa załatwiona - od tej pory pliki .flv będą otwierane właśnie za pomocą VLC.

Istnieje też inny sposób: pobierz i zainstaluj pakiet kodeków K-Lite Codec Pack Standard 4.3.4 (http://go.pcworld.pl/3b220 ). Dzięki niemu pliki z YouTube zdołasz otworzyć nawet za pomocą Windows Media Playera, choć domyślnie skojarzy się z nimi Media Player Classic.

W rzeczywistości każda z aplikacji ma swoje wady i zalety: VLC obsługuje wiele platform, jeżeli się do niego przyzwyczaisz w Windows, nie sprawi ci problemów w Mac OS X. Tworzenie list odtwarzania w MPC może być uciążliwe, natomiast Windows Media Player ma spore wymagania w kwestii wolnej pamięci RAM.

Konwersja

Najprostsze rozwiązanie problemu ze skojarzeniami plików to kliknięcie prawym przyciskiem myszy filmu .flv oraz opcji Otwórz za pomocą | Wybierz program domyślny.

Najprostsze rozwiązanie problemu ze skojarzeniami plików to kliknięcie prawym przyciskiem myszy filmu .flv oraz opcji Otwórz za pomocą | Wybierz program domyślny.

Film filmem, miło go obejrzeć na komputerze, ale jeszcze lepiej zabrać ze sobą podręczną bibliotekę multimediów w podróż - w telefonie komórkowym. W takim wypadku przyda ci się aplikacja, która potrafi skonwertować plik .flv na .avi.

Pazera Free FLV to AVI Converter 1.2

Bezpłatnym, szybkim i dobrze działającym programem jest Pazera Free FLV to AVI Converter 1.2. Interfejs na pierwszy rzut oka wydaje się dość skomplikowany, ale po chwili można się w nim odnaleźć.

Jak to zrobić? Aby skonwertować plik, przeciągnij go do okna aplikacji. Następnie z listy kodek wideo (na dole) wybierz kodek kompatybilny z twoim urządzeniem - najlepiej WMV. Teraz wystarczy, że naciśniesz [Ctrl E] i poczekasz na efekty działania aplikacji.

Sprzęt z Windows Mobile nie będzie miał żadnych problemów z otwarciem plików WMV, a gdyby takie się pojawiły, zawsze możesz skorzystać z The Core Media Pocket Player (TCPMP,http://go.pcworld.pl/76d8f ). Posiadacze telefonów Nokia będą preferować raczej MPEG4 i konwersję audio na AAC (rozszerzenie .mp4 lub .3gpp). Oczywiście na początku warto wybrać mały plik i sprawdzić, czy urządzenie przenośne radzi sobie z nim po konwersji. Może się zdarzyć, że dźwięk będzie słyszalny, ale zamiast obrazu zobaczysz czarny ekran.

Konwersję w locie można też wykonać za pomocą serwisu vixy.net, ale obsługuje on wyłącznie witryny, bez opcji załadowania pliku z dysku.

MediaCoder 0.6.2

Formatów obsługiwanych przez MediaCoder jest tak dużo, że trudno się w nich zorientować.

Formatów obsługiwanych przez MediaCoder jest tak dużo, że trudno się w nich zorientować.

Inną lubianą aplikacją jest MediaCoder 0.6.2, której źródła udostępniono na otwartej licencji Mozilla Public License.

Jak to zrobić? Po uruchomieniu programu należy kliknąć przycisk Add i wybrać Add File lub Add Folder. W naszym wypadku będzie to pierwsza opcja, czyli plik - po dodaniu pojawi się w oknie programu. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i z podręcznego menu wybierz Set Output File. Teraz z rozwijanej listy Zapisz jako typ wybierz interesujące cię ustawienia. Możesz zdecydować się na wspominane WMV lub 3GPP/3GPP2 - lista formatów zawiera kilkadziesiąt pozycji!

Teraz pozostało ci już tylko wpisanie docelowej nazwy pliku i naciśnięcie Start. Operacja zakończona... niepowodzeniem? Niewykluczone: nie skonwertujesz pliku, jeśli w systemie nie pojawiły się odpowiednie kodeki. Dlatego zainstaluj najpierw pakiet K-Lite oraz aplikacje, które otrzymałeś wraz z komórką.

A co z Hulu i Pandorą?

Opisane w artykule aplikacje i serwisy najlepiej radzą sobie z YouTube, Wrzutą i Maxiorem. Nie pobierzesz za ich pomocą plików wideo z Hulu.com czy innych serwisów udostępniających wysokiej jakości multimedia. Nawet gdyby narzędzia poprawnie rozpoznawały źródło, nie ominiesz blokad nałożonych przez właścicieli serwisów Hulu.com czy Pandora.com. Wypróbowaliśmy kilka powszechnie polecanych, jakoby skutecznych metod ominięcia blokad - okazało się, że strony blokują serwery proxy i próba skorzystania z plików wideo za pomocą VPN (serwer w Stanach Zjednoczonych) kończyła się na ekranie "Loading video..."