YouTube - pobieraj bez ograniczeń!


YouTube - i jesteś legalny!

Jeśli dotychczas pobierałeś muzykę za pomocą P2P, czym prędzej zapomnij o tej metodzie - jest nielegalna, ponieważ podczas ściągania plików udostępniasz je innym. Dużo lepsza metoda na uzupełnienie biblioteki multimediów to pobieranie dyskografii z YouTube (por. też artykuł o RapidShare) i Wrzuty. Trudno powiedzieć, czy właściciele praw autorskich do niektórych plików nie mają ochoty reagować, czy może robią to tylko sporadycznie, bo przecież YouTube to kolejny (po MTV, VIVIE, stacjach radiowych itd.) sposób na dotarcie do dużej liczby użytkowników.

Jedno jest pewne: pobierając udostępnione przez innych pliki multimedialne, działasz legalnie. Niech martwi się ten, kto go udostępnił - ty nie popełniasz żadnego wykroczenia. Dlatego warto zadbać o uzupełnienie dyskografii, zanim nowelizacje odpowiednich aktów prawnych spowodują, że YouTube i Wrzuta będą nielegalne w Polsce.

Najlepsze filmy na YouTube

Nie ma idealnej recepty na przygotowanie klipu wideo, który będą chciały obejrzeć miliony i o którym opowiedzą swoim znajomym. Gdyby jednak taki przepis miał istnieć, musiałby zalecać trochę humoru (często niezamierzonego), zażenowania, obsceniczności i starej dobrej głupkowatości. Od rozpowszechnienia się w 2005 roku YouTube'a zrobiono wiele popularnych klipów.

A oto kiwi, ptak, który potrafi zrealizować swoje marzenia - nawet jeśli wymaga to od niego olbrzymiego wysiłku. Animacja i radosna, i smutna, i wzruszająca. Na pewno warto o niej pamiętać albo nawet zachować na dysku

go.pcworld.pl/7f2b5

Miliony osób obejrzały 5-sekundowy klip, na którym widać chomika obracającego się w swojej klatce i patrzącego w kamerę. "Chomik" jest jednym z klipów najczęściej wykorzystywanych w remiksach. Niektóre nawiązują do filmów o Jamesie Bondzie, inne - do "Kill Billa". Tak czy siak, oryginał warto znać.

go.pcworld.pl/6a57b

"Taniec Numa Numa" to nagrania Gary Brolsma, chłopaka, który siedzi przed swoim pecetem i wykonuje coś w rodzaju tańca do rumuńskiej piosenki. Klip zadebiutował na jednej ze stron WWW w 2004 roku i w ciągu kilku miesięcy obejrzały go ponad 2 miliony osób. Gdy pojawiły się takie witryny, jak YouTube, film zobaczyły kolejne miliony osób. Wielu z nich internetowe wideo kojarzy się z twarzą Gary'ego Brolsmy.

go.pcworld.pl/3f476

Na jednym z pierwszym hitów widać dwóch chińskich studentów (Wei Wei i Huang Yi Xin), który udają, że śpiewają "I Like It That Way" zespołu Backstreet Boys. Nagrali to w akademiku tanią kamerą internetową. Film warto obejrzeć choćby dla chłopaka w tle, który niewzruszenie gra w "CounterStrike'a". Według Wikipedii, studenci (czyli grupa Back Dorm Boys) zostali zatrudnieni przez Motorolę jako rzecznicy prasowi.

go.pcworld.pl/30bb5