YouTube pokazuje błąd przy korzystaniu z Adblock Plus

Google być może szykuje się do walki z użytkownikami dodatku Adblock Plus.

Adblock Plus to szalenie popularny dodatek pozwalający internautom na pozbycie się większości reklam. Oczywiście jego stosowanie nie podoba się wielu firmom, które starają się na różne sposoby z nim walczyć. Na wojenną ścieżkę wkroczyć być może zamierza też firma Google. W sieci pojawiły się bowiem wpisy internautów, z których wynika, że podczas oglądania filmów w serwisie YouTube w czasie przeznaczonym na reklamę pojawiać się zaczął błąd:

“An error occurred. Please try again later."

W niektórych przypadkach wspomniany błąd pojawiał się jedynie w zestawie Chrome + AdBlock Plus, natomiast w innych występował też, gdy internauta próbował korzystać np. z Firefoksa.

"Sprawdzamy co może być problemem. W tej chwili wydaje się, że problem jest po stronie YouTube. Miejmy nadzieję, że szybko zostanie rozwiązany" - zapewnia Ben Williams odpowiedzialny za rozwój AdBlocka.

Z jednej strony faktycznie możemy mieć tutaj do czynienia z jakimiś chwilowymi problemami po stronie Youtube, z drugiej niestety nie można wykluczyć, że Google ma poważniejsze plany związane z blokowaniem reklam. Warto pamiętać, że stawka jest tutaj bardzo wysoka, ponieważ z AdBlocka korzysta ok. 200 mln internautów.

Prosta recepta

Na koniec warto też dodać, że użytkownicy Reddita zaproponowali tymczasowe rozwiązanie problemu: w ustawieniach reklamowych konta Google wystarczy odznaczyć wszystkie pozycje.