YouTube prezentuje "Cztery fundamenty odpowiedzialności"

YouTube ogłosiło, że od dłuższego czasu podwaja wysiłki do ulepszenia swojego serwisu. Działania te mają stanowić "Cztery fundamenty odpowiedzialności".

Pierwszy z nich to "Usuwanie szkodliwych treści". YouTube prezentuje, jakie były najważniejsze udoskonalenia i aktualizacje wprowadzane od 2016 roku i chwali się, że dzięki nim w ciągu ostatnich 18 miesięcy zredukowało o 80% liczbę wyświetleń filmów, które po umieszczeniu zostały usunięte z powodu naruszeń zasad platformy.

YouTube prezentuje "Cztery fundamenty odpowiedzialności"

Jak podaje Google, jedną z najbardziej znaczących zmian w polityce YouTube była aktualizacja dotycząca mowy nienawiści. Przed jej wprowadzeniem spędzono wiele miesięcy na uważnym opracowywaniu nowych zasad i wspólnej pracy nad szkoleniami i narzędziami, które pomogą w ich egzekwowaniu. Od wprowadzenia jej w życie na początku czerwca, zespół sprawdza i usuwa więcej materiałów niezgodnych z nowymi zasadami. Idzie to w parze z coraz lepszym wykrywaniem treści niezgodnych z polityką YouTube przez algorytmy.

YouTube prezentuje "Cztery fundamenty odpowiedzialności"

Gwałtowny wzrost liczby usuniętych materiałów jest spowodowany skasowaniem z platformy komentarzy, filmów i kanałów, których obecność przed aktualizacją była dozwolona. W kwietniu 2019 roku YouTube ogłosiliło, że pracuje nad udoskonaleniem zasad dotyczących przeciwdziałania nękaniu, w tym także gnębieniu występującym pomiędzy twórcami. W nadchodzących miesiącach zostaną zaprezentowane postępy i wyniki tych działań.