YouTube spolonizowany

Google wprowadza lokalne wersje językowe swoich dwóch serwisów: YouTube i Blogger.

Polska wersja YouTube pojawiła się w sieci 19 czerwca, a wraz z nią m.in. brytyjska, francuska, hiszpańska i włoska. Dowodzi to, że nasz kraj jest jednym z najważniejszych rynków dla Google. Serwis został przetłumaczony w całości, zawiera lokalne strony domowe oraz funkcję wyszukiwania. Z czasem pojawią się sekcje Wideo, Kanały, Kategorie oraz Społeczność, a także rankingi.

YouTube umożliwia udostępnianie i wyszukiwanie najpopularniejszych filmów w lokalnej wersji językowej i nawiązywanie kontaktów z innymi użytkownikami z Polski. W ramach przygotowań YouTube podpisał ponad 20 międzynarodowych umów partnerskich, m.in. z Telewizją Polską, która zamieszcza swoje materiały pod adresem www.youtube.pl/itvp.

Kolejnym prezentem dla naszych internautów jest zlokalizowana wersja serwisu Blogger, umożliwiającego założenie i prowadzenie własnego blogu. Serwis oferuje bibliotekę szablonów, które można urozmaicić listą ulubionych stron czy kanałów RSS, a także dodać moduły reklamowe AdSense. Wszelkie zmiany szablonu czy nowe wpisy są uwzględniane natychmiast. Blogger jest zgodny z - grafiki skatalogowane w tym programie łatwo opublikujesz w swoim blogu. Będzie on ogólnie dostępny, ale serwis umożliwia taką konfigurację, żeby twoje wpisy widzieli jedynie wskazani użytkownicy.