YouTube to MP3 Online Converter

Ten bardzo prosty w obsłudze konwerter online wyciąga ścieżki dźwiękowe z filmów publikowanych w YouTube i nie tylko.

YouTube to MP3 Online Converter

Informacje:http://www.flvto.com Cena: bezpłatny Ocena: 9/10

Wyciąganie ścieżki dźwiękowej z klipów wideo publikowanych w serwisach w rodzaju YouTube jest czasochłonne. Jeśli robisz to za pomocą standardowych narzędzi, szybko możesz dojść do wniosku, że to gra nie warta świeczki. Ale od czego masz internet i dostępne w nim aplikacje online?

YouTube to MP3 Online Converter

Serwis FLVto.com podczas konwersji filmu z YouTube

Prezentowany serwis służy do ekstrakcji ścieżek dźwiękowych z filmów zapisanych w formacie FLV. Jeśli wybierzesz opcję Convert by URL (ustawienie domyślne), będziesz mógł szybko skonwertować dowolny film z serwisu YouTube. Najpierw znajdź tam teledysk czy jakikolwiek inny plik wideo, który cię interesuje i skopiuj jego adres URL do schowka systemowego. Następnie na stronie FLVto.com wklej ten adres do formularza i kliknij przycisk OK. Z filmu zostanie wyciągnięta ścieżka dźwiękowa i przesłana do przeglądarki jako plik MP3 do pobrania.

Jeśli chcesz wyciągnąć dźwięk z klipu wideo, który pochodzi z innego źródła niż YouTube, musisz go wcześniej skopiować za pomocą jakiegoś programu umożliwiającego ściąganie plików FLV (np. Orbit Downloader - www.orbitdownloader.com) i wysłać do konwersji ze swojego komputera. W tym przypadku wybierasz opcję Convert by File Upload i lokalizujesz plik na dysku za pomocą przycisku Browse.

Proces konwersji trwa dość długo (kilka, kilkanaście minut). Zależy to w prostej linii od wielkości źródłowego pliku wideo, ale nie tylko - YouTube to MP3 Online Converter jest dość popularny i często zdarza się, że nie może obsłużyć zbyt wielu jednoczesnych żądań. W takich przypadkach jego wydajność znacznie spada.

YouTube to MP3 Online Converter

Gotowy plik MP3 można pobrać na dysk lokalny oraz od razu wysłać na jeden z 30 serwisów społecznościowych

Dużym plusem jest możliwość bezpośredniego wysłania gotowego pliku MP3 na wybrany serwis społecznościowy lub platformę blogową (30 do wyboru). Wystarczy, że wybierzesz z listy serwis, na którym masz konto - np. MySpace, Facebook, Live.com, WordPress.com itp. Możesz też wysłać plik e-mailem, osadzić go na własnej stronie WWW, jak również udostępnić internautom link do niego w jednym z blisko 30 serwisów typu social bookmarking (Delicious, Digg itp.).

Utworzone przez serwis pliki MP3 nie są w żaden sposób otagowane, a ponadto mają błędnie zapisany czas trwania utworu. Maksymalna wielkość filmu poddawanego obróbce nie może przekraczać 100 MB.

Plusy:

  • bardzo łatwa obsługa
  • możliwość obróbki dowolnych plików FLV (nie tylko z YouTube)

Minusy:

  • błędy w obliczaniu czasu trwania utworu
  • częste przestoje serwisu

Podsumowanie: bardzo praktyczne narzędzie do wyciągania ścieżek dźwiękowych z klipów wideo (FLV) i zapisywania ich w formacie MP3.