YouTube w roli fotoradaru

Pewien młody mieszkaniec brytyjskiego miasta Sussex nagrał i opublikował w serwisie YouTube.com film przedstawiający jego motocyklową przejażdżkę po autostradzie z prędkością 125 mil na godzinę (czyli ok. 200 km/h). Filmem zainteresowała się policja, która zamierza wykorzystać nagranie do ukarania kierowcy za drastyczne przekroczenie prędkości.

YouTube w roli fotoradaru

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Na blisko trzyminutowym klipie wyraźnie widać, jak kilku motocyklistów jedzie z nadmierną prędkością autostradą M23 nieopodal Sussex. Co najmniej jednego z nich udało się zidentyfikować (prawdopodobnie dzięki numerom rejestracyjnym) - w filmie jest scena, w której widać jak ta osoba jedzie z prędkością ok. 200 km na godzinę (na brytyjskich autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do ok. 110 km na godzinę).

Nie wiadomo na razie, jak policja dowiedziała się o filmie (przedstawiciele YouTube.com sugerują, że władze powiadomiono za pośrednictwem mechanizmu zgłaszania niedozwolonych treści). Zarejestrowanemu motocykliście grozi wysoki mandat - kary za przekroczenie prędkości zaczynają się w Wielkiej Brytanii od 60 funtów.