YouTube wkrótce przestanie działać na starszych urządzeniach

Jak poinformowało Google na swoim blogu, wkrótce porzucone zostaje YouTube Data API v2. Zastąpi je Data API v3, a w praktyce oznacza to, że starsze urządzenia mogą mieć spore problemy z wyświetlaniem klipów.

Data API v3 przynosi lepszą obsługę komentarzy, napisów oraz powiadomień, a także kilka nowych narzędzi dla twórców (m.in. wprowadzone niedawno dodawanie kart do filmów zamieszczanych na YouTube). Kłopot z odtwarzaniem materiałów wideo będą mieć urządzenia działające pod iOS starszym niż wersja 7, AppleTV drugiej generacji, Google TV w wersji 3 i 4, a także spora liczba Smart TV. Google przypomina także, że nie będzie możliwy streaming filmów wszędzie tam, gdzie brak wsparcia dla Flasha lub HTML 5. W takiej sytuacji użytkownik zobaczy ekran taki, jak poniżej.

YouTube wkrótce przestanie działać na starszych urządzeniach

Komunikat o braku wsparcia dla urządzenia (foto: YouTube)

W przypadkach telewizorów i urządzeń Apple można tego uniknąć, aktualizując oprogramowanie. Posunięcie Google wywołało sporo kontrowersji, ponieważ wielu użytkowników inteligentnych telewizorów nie zawsze wie, jak dokonać aktualizacji firmware, podobnie jak i sporo osób, które z tych czy innych przyczyn chciały pozostać przy starszych wersjach oprogramowania. Jednak Google ma taką pozycję, że może narzucać swoje zmiany, a jeśli komuś się nie podobają... cóż, nie musi korzystać z YT.

Zobacz również:

  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]