YouTube wkrótce zablokuje IE6

Internauci korzystający z Internet Explorer 6 już niedługo nie będą mogli przeglądać zasobów serwisu YouTube. Zamiast tego administratorzy serwisu proponują zmianę wersji przeglądarki na Google Chrome, Internet Explorer 8 lub Mozilla Firefox 3.5.

YouTube wkrótce zablokuje IE6

Komunikat na stronie YouTube

Osoby korzystające z Internet Explorer 6 po wejściu na stronę główną serwisu YouTube trafiają na komunikat:

"Uaktualnij przeglądarkę do nowszej wersji, aby zwiększyć wrażenia i komfort podczas korzystania z internetu. Wkrótce zakończymy udzielanie pomocy dotyczącej programu Internet Explorer 6, dlatego niezwłocznie go uaktualnij". Obok informacji znajdują się trzy grafiki prowadzące do działu pobierania przeglądarek Google Chrome, Internet Explorer 8 lub Mozilla Firefox 3.5 na stronach producentów.

Z najnowszych danych StatCounter wynika, że z Internet Explorera 6.0 korzysta obecnie 22,99% użytkowników w skali globalnej (okres od 1 do 15 lipca 2009). Dane z ranking.pl wskazują, że aż 17,89 polskich internautów

wciąż przegląda Sieć korzystając z IE 6. W świetle tych wyników decyzja Google odpowiedzialnego za YouTube może okazać się bardzo ciekawa dla rynku przeglądarek i popularności serwisu.

Nasza Redakcja przetestowała i wybrała najlepsze nawigacje - zobacz ranking!

Nowość: najlepsze nawigacje z redakcyjnego rankingu możesz kupić w naszym sklepie. Sprawdź!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: