YouTube wprowadza 60 fps na urządzeniach mobilnych

Google ostatnio dużo zmienia na YouTube, a najnowszą rzeczą jest wprowadzenie standardu 60 fps (klatek na sekundę) dla urządzeń przenośnych. Dzięki temu użytkownicy iOS i Androida mogą cieszyć się klipami w dobrej jakości.

Wspomniane zmiany na YouTube to między innymi opisywany na naszych łamach nowy odtwarzacz czy pierwszy klip w rozdzielczości 8K. 60 fps w wysokiej jakości to żadna nowość dla osób korzystających z serwisu na komputerach czy laptopach, jednak coraz więcej osób przegląda filmiki na smartfonach i tabletach, więc i dla nich trzeba było wprowadzić takie ustawienia. Różnicę w jakości filmików widać momentalnie i jest ona zdecydowanie na plus.

Wybór 60 fps na smartfonie z Androidem

Wybór 60 fps na smartfonie z Androidem

Domyślnie 60 fps nie jest włączone, więc przy każdym filmiku należy wejść w ustawienia i ręcznie zmienić jakość klipu. Warto zauważyć, że oglądanie filmików w lepszej rozdzielczości może pochłonąć nieco więcej transferu, zaś niektóre urządzenia mogą mieć słabsze podzespoły, które będą "męczyć się" przy takich ustawieniach. Jeżeli ktoś chce sprawdzić, jak filmiki 60 fps zachowują się na jego tablecie czy smartfonie, może to przetestować choćby na tym klipie.