YouTube wprowadza nowy odtwarzacz. Jak go zobaczyć?

Po dziesięciu latach mniejszych i większych zmian, YouTube nie ustaje w dopasowywaniu swojego portalu pod użytkowników. Każdy chętny może przetestować nowy odtwarzacz serwisu.

Jak zachęca do tego hasło reklamowe na stronie YouTube: "Nasz nowy odtwarzacz jest jeszcze bardziej dopracowany, nie przeszkadza w odtwarzaniu filmów i zawsze dobrze się wyświetla. Wypróbuj go, a my tymczasem będziemy dodawać kolejne funkcje i poprawiać jego wygląd." Co zatem dostajemy w chwili obecnej? Przede wszystkim... brak wsparcia dla przeglądarki Firefox. Możecie testować go na Chrome lub IE 11. Od razu rzuca się w oczy częściowo przeźroczysty interfejs, a także większa niż dotąd responsywność - wspomniany interfejs chowa się zaraz po tym, gdy tylko przesuniemy kursor poza obszar odtwarzanego filmu.

YouTube wprowadza nowy odtwarzacz. Jak go zobaczyć?

Transparentny interfejs - nowość w YT

Zmianie uległy także opcje wyboru jakości klipu oraz wyboru szybkości odtwarzania, a także włączania/wyłączania adnotacji. Niby niewiele, ale zgodnie z cytowaną zapowiedzią jest to dopiero początek zmian. Jeżeli chcecie włączyć nowy odtwarzacz, odwiedźcie tę stronę. Na dole, pod napisem "Wypróbuj nowy odtwarzacz YouTube" znajduje się przycisk, który należy wcisnąć. Od teraz filmy oglądane na YT będą znajdowały się w nowym odtwarzaczu. Jeżeli stary bardziej się komuś podoba, należy wrócić na stronę i nacisnąć przycisk ponownie.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: