YouTube z HDR trafia na iPhone 12

Google zaktualizowało swoją aplikację YouTube na iOS. Najnowsze modele iPhone'a otrzymały możliwość oglądania materiałów wideo w HDR.

Tegoroczna linia modelowa iPhone'a składa się tylko i wyłączenie ze smartfonów wyposażonych w ekrany Super Retina XDR ze wsparciem dla HDR10.

YouTube na iPhone Xs
Źródło: macworld.com

YouTube na iPhone Xs

Źródło: macworld.com

Google zaktualizowało swoją aplikację YouTube na iOS. Główną nowością jest dodanie smartfonów z rodziny iPhone 12 - iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max do listy urządzeń kompatybilnych z materiałami wideo w wysokiej rozdzielczości z HDR.

Użytkownicy iPhone 12 po zaktualizowaniu aplikacji YouTube będą w stanie wybrać w ustawieniach opcję odtwarzania wideo HDR.

Przypominamy, że YouTube HDR obsługiwany jest tylko i wyłącznie na modelach iPhone'a wyposażonych w ekran OLED. Mowa zatem o modelach iPhone X, iPhone Xs/Xs Max, iPhone 11 Pro/Pro Max oraz całej rodzinie iPhone 12. YouTube w HDR nie obejrzymy na iPhone Xr oraz iPhone 11. Modele te posiadają opcję odtwarzania HDR pomimo obecności zwykłego ekranu IPS LCD, ale Google nie umożliwia na nich odtwarzania wideo z HDR.

Pliki wideo z HDR (High Dynamic Range) charakteryzują się dużą rozpiętością tonalną. Wszystko ze względu na wykonanie kilku ujęć tej samej sceny.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: ubergizmo.com