YouTube za miliard dolarów kupuje Twitch

YouTube znają wszyscy, Twitch niekoniecznie. Niedługo jednak może się to zmienić, ponieważ YT złożyło Twitchowi propozycję nie do odrzucenia i prawdopodobnie przejmie go.

Twitch został uruchomiony w czerwcu 2011 roku i od samego początku był stroną mającą nadawać na żywo gameplaye i rozgrywki z gier konsolowych oraz komputerowych. Jedną z zalet strony była możliwość oglądania relacji zarówno przez PC, jak i na konsolach Xbox oraz PlayStation. Strona osiągała wynik 45 milionów unikalnych użytkowników na miesiąc, z tego ponad milion aktywnie streamujących filmiki z gier. Nic dziwnego, że zwróciła uwagę giganta na rynku, który zaproponował ponad miliard dolarów za przejęcie Twitch - i prawdopodobnie dopiął swego.

YouTube za miliard dolarów kupuje Twitch

Dlaczego tylko "prawdopodobnie"? Otóż zarówno rzecznik YT, jak i Twitcha odmówili na razie komentowania tej sprawy. Jeśli jednak znajdzie ona potwierdzenie, będzie to największy zakup innej strony przez YouTube w historii. No, ale jeśli za plecami ma się majątek Google'a, to można kupować ile wlezie, prawda? Może jednak pojawić się problem dotyczący restrykcyjnego podejścia do praw autorskich producentów gier, którzy nie zawsze chętnie widzą gameplaye ze swoich tytułów na YT. Również i sami użytkownicy Twitch mogą być nieco zirytowani takim obrotem spraw, ponieważ regulamin używania platformy może z dnia na dzień ulec zmianom.