Youtube płaci 10 tys. dolarów za krótkometrażowe filmiki

Jeśli nagranie zdobędzie wystarczającą ilość wyświetleń na platformie Shorts, twórca otrzyma od 100 do 10 000 dolarów.

Youtube płaci 10 tys. dolarów za krótkometrażowe filmiki

Youtube Shorts; źródło: youtube.com

Youtube założył specjalny fundusz w wysokości 100 miliona dolarów dla twórców korzystających z platformy Shorts. Jest to usługa działająca podobnie do popularnego TikToka, gdzie można nagrywać i publikować 60-sekundowe materiały. Tysiące twórców może co miesiąc odebrać od 100 do 10 000 dolarów za wideo, w zależności od liczby osób oglądających ich treści i określonych wskaźników zaangażowania.

Wymagana, minimalna liczba widzów będzie zmieniała się co miesiąc, w zależności od ogólnych wyników. Youtube ogłosił, że:

Obliczy progi, analizując najlepiej działające kanały, a następnie ich premię na podstawie wielu czynników, w tym wyświetleń, lokalizacji ich odbiorców i innych.

Twórcy kwalifikujący się do płatności, będą powiadamiani o wypłacie w drugim tygodniu każdego miesiąca. Treść filmików musi być oryginalna i niepublikowana na innych kanałach, a twórcy poniżej 18 roku życia będą zmuszeni do posiadania zgody rodziców. Płatności są obecnie dostępne tylko w dziesięciu regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indiach i Brazylii, ale w niedalekim czasie wkroczą się na inne rynki. W Polsce platforma Shorts działa już od 14 lipca.

Zobacz również:

  • YouTube Premium z pobieraniem materiałów na komputer!
  • TikTok ma groźnego konkurenta. Oto YouTube Shorts. Sprawdź, jak działa.

Zobacz także: Na TikToku pojawią się relacje?

Źródło: techspot.com