Ys: Memories of Celceta trafi na PlayStation 4 już w przyszłym roku

Studio Falcom wraz z wydawcą - firmą XSEED Games, poinformowali, że już w przyszłym roku do Europy zawita gra Ys: Memories of Celceta w wydaniu na PlayStation 4.

Seria gier jRPG - Ys, choć ma swoje wierne grono graczy, to trzeba przyznać, że nigdy nie osiągnęła gigantycznego sukcesu komercyjnego, szczególnie poza granicami Japonii. Dopiero wydana w 2016 roku ósma odsłona cyklu - Ys VIII: Lacrimosa of Dana, sprawiła, że o przygodach głównego bohatera - Adola, zrobiło się głośno.

Popularność serii postanowili wykorzystać twórcy i zachodni wydawca gry - firma XSEED Games. Ogłoszono właśnie, że odświeżona wersja gry Ys: Memories of Celceta, pierwotnie wydanej na PlayStation Vita w 2012 roku, trafi na konsolę PlayStation 4 na wiosnę przyszłego roku.

Remaster Ys: Memories of Celceta na PlayStation 4 zaoferuje oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości oraz płynną rozgrywkę w 50 klatkach na sekundę. Do tego gracze mogą liczyć na zoptymalizowane sterowanie oraz swobodę wyboru pomiędzy angielskim i oryginalnym, japońskim dubbingiem.

Gra będzie dostępna zarówno w wydaniu cyfrowym, jak i pudełkowym - Ys: Memories of Celceta "Timeless Adventurer Edition". Warto rozważyć zakup tej drugiej edycji, bowiem wraz z grą otrzymamy soundtrack inspirowany muzyką z serii Ys oraz 12 kolekcjonerskich kart z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami z uniwersum.

Warto przypomnieć, że obecnie w przygotowaniu jest również europejska wersja najnowszej odsłony serii - Ys IX: Monstrum Nox, która zadebiutował w rodzimym kraju producenta we wrześniu bieżącego roku.

źródło: gematsu.com