Ys VIII: Lacrimosa of Dana – mobilna wersja znakomitego jRPG-a zadebiutuje w przyszłym roku

Twórcy gry Ys VIII: Lacrimosa of Dana – studio Falcom, ujawnili datę premiery i pierwsze szczegóły na temat mobilnej odsłony swojej produkcji.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana pierwotnie zadebiutowała w 2016 roku. Od tamtej pory gra zdążyła trafić na PC, PlayStation 4, Nintendo Switch, a nawet PS Vita. W kwietniu tego roku, twórcy gry - studio Falcom, zapowiedzieli wydanie gry na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tego wydania.

Potwierdzono, że Ys VIII Mobile (tytuł roboczy) zadebiutuje na rynku najwcześniej w 2020 roku. Gra zostanie wzbogacona o nową zawartość oraz odpowiednio przebudowana (głównie chodzi o interfejs i system sterowania), tak aby dopasować ją do urządzeń mobilnych.

Na pierwszy pokaz gry nie będziemy musieli długo czekać - demo Ys VIII Mobile, będzie dostępne podczas zbliżających się targów Tokyo Game Show 2019 (12 - 15 września). Twórcy zdradzili, że w pokazowej wersji gry zmierzymy się z nowym bossem, stworzonym specjalnie na potrzeby mobilnej odsłony. Będzie nim wyjątkowa dziewczynka o imieniu Rukol.

“Ys” to jedna z najstarszych i najważniejszych serii gier jRPG, jej pierwsza odsłona zadebiutowała w 1987 roku. Choć nigdy nie zdobyła takiej popularności jak inne znane gry RPG z Japonii (Final Fantasy, Dragon Quest), to posiada wierną społeczność, która nieustannie wspiera swoją ukochaną serię. Ostatnia odsłona - Ys VIII: Lacrimosa of Dana, okazała się największym sukcesem w historii marki. Nic zatem dziwnego, że oprócz mobilnej odsłony gry, trwają już prace nad pełnoprawną kontynuacją w postaci Ys IX: Monstrum Nox.

Aktualne ceny w sklepach