Z Linuksem na ty

W najbliższy czwartek, 22 kwietnia, na terenie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się wykład "Z Linuksem na ty", na który zapraszają AIESEC Politechnika Wrocławska oraz Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne.

Wykład z cyklu Linux Academy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czym właściwie jest Linux lub które zainteresowane są rozpoczęciem w niedalekiej przyszłości pracy na tym systemie. Zaprezentowane zostaną przede wszystkim możliwości Linuksa w zastowaniach domowych i biurowych, w tym m.in. rozwiązania systemowe i oprogramowanie typu SOHO (Small Office Home Office), a także multimedialne i sieciowe możliwości systemu (korzystanie z gier, filmów, muzyki, internetu).

Wykład odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 11.00 w budynku B-4, w sali 4.9 Politechniki Wrocławskiej w ramach tzw. IT Days, odbywających się w dniach 21-22 kwietnia. IT Days to tematyczna odmiana Dni Kariery, cyklicznego programu AIESEC Polska. W tym przypadku, Dni Technologii Informatycznej stanowią ofertę skierowaną do aktualnych studentów, przyszłych specjalistów branży IT (więcej informacji o imprezie na stroniehttp://www.itdays.pwr.wroc.pl ).

Z kolei LinuxAcademy, to inicjatywa zapoczątkowana przez Koło Naukowe Informatyki przy AE w Krakowie, obecnie prowadzona we współpracy z serwisemhttp://7thguard.net , mająca na celu przybliżenie oraz popularyzację systemu Linux. Pierwsze wykłady odbyły się w maju 2001 roku. Co warte podkreślenia, nie są one skierowane do specjalistów branży IT czy ekspertów z zakresu Linuksa, lecz do przeciętnego użytkownika komputera, dlatego też zarówno ich tematyka, jak i używane podczas wykładów słownictwo łatwo trafiają do słuchaczy (więcej informacji o akademii na stroniehttp://www.linuxacademy.wroc.pl ).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: