Z Mac App Store pobrano już 100 milionów aplikacji

Sklep Mac App Store działa od niespełna roku. Cieszy on się już jednak ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy przez ten okres pobrali aż 100 milionów aplikacji.

Firma Apple z dumą przedstawiła wyniki sklepu Mac App Store, który zapewnia możliwość kupowania i pobierania aplikacji na komputery Mac. Okazało się, że w niespełna rok od uruchomienia użytkownicy "makówek" pobrali z niego aż 100 milionów aplikacji.

"W zaledwie trzy lata App Store zmienił sposób w jaki ludzie mogą zdobyć mobilne aplikacje. Teraz Mac App Store zmienia tradycyjny rynek oprogramowania komputerowego. Z ponad stoma milionami pobrań w niespełna rok Mac App Store jest największym i najszybciej rozwijającym się sklepem z oprogramowaniem komputerowym na świecie" - powiedział zajmujący się w Apple światowym marketingiem Philip Schiller.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Pro, iPhone 13, MacBook Pro 14" M2 Pro [24.03.2023]

W informacji prasowej możemy również przeczytać o osiągnięciach "mobilnego" sklepu App Store, który przeznaczony jest dla urządzeń Apple pracujących pod kontrolą systemu iOS. Otóż znajduje się już w nim ponad pół miliona aplikacji. Co więcej, do tej pory odnotował on 18 miliardów pobrań, która to liczba co miesiąc rośnie o kolejny miliard.

Konkurencja nie śpi

Warto dodać, że już w lutym przyszłego roku wraz z premierą bety systemu Windows 8 zadebiutuje Windows Store, czyli przygotowany przez Microsoft sklep z aplikacjami. Ciekawe, czy będzie on sobie tak dobrze radził jak Mac App Store. Jak sądzicie?