Z Mapami Google podzielisz się informacjami o interesujących miejscach

Mapy Google zaoferują funkcję pozwalającą na dzielenie się ze znajomymi listami wartych uwagi miejsc.


Mapy Google z nową funkcją

Mapy Google w ostatnich tygodniach są często aktualizowane co przekłada się na zwiększenie ich funkcjonalności. Najnowsza aktualizacja wdraża nową bardzo oczekiwaną zdaniem Google przez użytkowników społecznościową funkcję.

Mapy Google - współdzielenie listy miejsc

Dzięki nowej funkcji użytkownik może sam tworzyć listy miejsc wartych jego zdaniem uwagi. Społecznościowy element polega na tym, że będzie się mógł nimi dzielić (na różne sposoby) ze znajomymi. Jak działa nowy dodatek przedstawia poniższy film:

Kiedy nowa funkcja będzie dostępna?

Proces udostępniania nowej funkcji zarówno dla Androida jak i iOS rozpoczął się dzisiaj. Trzeba więc mieć świadomość, że niektórzy z użytkowników Map będą mogli z niej już korzystać, natomiast inni będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz również:

Mapy Google - idzie to w dobrym kierunku?

Patrząc na działania Google można zauważyć, że firma nie myśli już o Mapach jako o narzędziu pomagającym w dotarciu z punktu A do punktu B, ale narzędziu, które ma obsłużyć wiele innych aspektów związanych z podróżą. Można więc przyjąć, że celem Google jest stworzenie aplikacji, która będzie jedną z najważniejszych pozycji na smartfonie. Mam tylko nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na pracę aplikacji w podstawowym zakresie jej funkcjonalności (zwykła czytelna mapa!).