Z Microsoftem? Nigdy!!

Przedstawiciele firmy Opera Software zapowiedzieli wprowadzenie na rynek darmowej przeglądarki stron WWW, przeznaczonej dla urządzeń przenośnych. Aplikacja ma być darmowa i powszechnie dostępna - z jednym jednak zastrzeżeniem: nie będzie działała na telefonach i handheldach wyposażonych w systemy operacyjne Microsoftu.

Te deklaracje z całą pewnością związane są z trwającą od pewnego czasu konfliktem na linii Opera - MSN.com. Przedstawiciele Opera Software zarzucają władzom Microsoftu, że Ci bez żadnego wyraźnego powodu uniemożliwiają poprawne wyświetlanie stron portalu MSN.com (własność Microsoftu) w przeglądarce Opera. Postanowili więc odpłacić Microsoftowi pięknym za nadobne.

Co ważne, w tej sytuacji to Microsoft może wiele stracić - norweska firma opracowała bowiem nowatorską technologię Small-Screen Rendering, która umożliwia wyświetlanie zwykłych (projektowanych z myślą o komputerowych przeglądarkach) stron WWW na miniaturowych wyświetlaczach urządzeń przenośnych (np. handheldów oraz telefonów komórkowych). Technologię tą w swych produktach wykorzystują już firmy Sony Ericsson oraz Sharp.


Zobacz również