Z Netfliksa do TV

Amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów Netflix zamierza zaoferować swoim klientom możliwość kupienia urządzenia, które pozwoli im na oglądanie na ekranie telewizorów filmów z zasobów wypożyczalni. Przedsięwzięcie to realizowane będzie we współpracy z firma Roku - producentem urządzeń obsługujących strumieniową transmisję wideo.

Efekt wspólnych prac obu firm - odtwarzacz o niezbyt wysublimowanej nazwie Netflix Player by Roku - ma kosztować ok. 100 USD i umożliwiać użytkownikom oglądanie filmów z katalogu liczącego w sumie ponad 10 tys. pozycji (zarówno filmów fabularnych, jak i seriali). Klient będzie mógł na ekranie telewizora wybrać film - a dzięki temu, że klipy przesyłane będą strumieniowo, już po chwili będzie można rozpocząć oglądanie (nie będzie konieczne czekanie, aż pobrany zostanie cały film).

Co ważne, klient nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów - samo zamówienie odtwarzacza pozwoli mu na uzyskanie nieograniczonego dostępu do katalogu filmowego Netfliksa. "Klient będzie mógł oglądać bez dodatkowych opłat co tylko będzie chciał i ile razy będzie chciał. Liczymy na to, że internauci docenią prostotę i niską cenę tego rozwiązania" - komentuje Reed Hastings, szef internetowej wypożyczalni filmowej.