Z Office'a 2007 do PDF

Za pośrednictwem serwisu Microsoft Download Center można już pobierać wtyczki do najnowszej wersji pakietu biurowego giganta z Redmond, umożliwiające zapisywanie dokumentów w formatach PDF oraz XPS.

Z nowej funkcji eksportu dokumentów do wspomnianych formatów (jaka pojawi się jako jedna z opcji menu "Zapisz jako") będzie można korzystać podczas pracy w następujących programach: Access, Excel, InfoPath, OneNote, PowerPoint, Publisher, Visio i Word.

Przypomnijmy, iż ewentualne wprowadzenie przez Microsoft do nowego Office'a funkcji automatycznego zapisu dokumentów w formacie PDF wywołało na początku tego roku protesty ze strony koncernu Adobe. Spółka zarzuciła firmie z Redmond praktyki monopolistyczne i zagroziła wytoczeniem procesu.

Adobe nie spodobały się również plany umożliwienia eksportu dokumentów do formatu XPS (XML Paper Specification), opracowanego przez Microsoft konkurenta PDF. Adobe postulowało wtedy, aby możliwość zapisu danych z różnych programów pakietu Office w spornych formatach była możliwa po wykupieniu przez użytkowników stosownych programów.

Stąd też pomysł na udostępnienie użytkownikom pakietu Office 2007 bezpłatnych plug-inów, pozwalających na eksport do XPS i PDF.

Pobierz plik

Więcej informacji: Microsoft Download Center