Z OpenSolaris do A9

Claire Giordano - pracownica firmy Sun Microsystems, odpowiedzialna między innymi za udostępnienie systemu operacyjnego Solaris społeczności open-source (jako OpenSolaris), odchodzi z macierzystej firmy. Giordano przenosi się do Amazon.com.

Claire Giordano prowadziła projekt udostępnienia systemu operacyjnego firmy Sun na licencji open-source (krok ten miał zwiększyć popularność systemu na podobieństwo systemów linuksowych, które od samego początku miały "otwarte źródła"). Giordano zapowiada, że mimo odejścia z Suna nie zamierza rezygnować z działalności w społeczności OpenSolaris.

Informacją o opuszczeniu Sun Microsystems Claire Giordano podzieliła się trzy dni temu na łamach swojego bloga, podając jednocześnie garść informacji, na temat tego, czym będzie zajmowała się w nowym miejscu pracy. Od połowy grudnia obejmie ona stanowisko dyrektora zarządzającego. Jako główny obiekt swoich zainteresowań podaje technologię OpenSearch, rozwijaną od jakiegoś czasu przez należącą do Amazon.com wyszukiwarkę A9.

Blog Claire Giordano.


Zobacz również