Z Philipsem na zakupy

Firma zaprezentowała HSD4000 – urządzenie ułatwiające robienie zakupów. Za pomocą Handheld Display Scanning Unit możemy zeskanować kody kreskowe z produktów znajdujących się w lodówce, zaś sporządzoną w ten sposób listę zakupów wysłać do sklepu e-mailem.

Koncern zaprezentował HSD4000 – urządzenie ułatwiające robienie zakupów. Za pomocą Handheld Display Scanning Unit możemy zeskanować kody kreskowe z produktów znajdujących się w lodówce, zaś sporządzoną w ten sposób listę zakupów wysłać e-mailem. Możliwe jest również podłączenie urządzenia do terminala znajdującego się w sklepie. Pod warunkiem, oczywiście, że w pobliżu znajduje się sklep korzystający z tego systemu.

”Ten system już działa. Philips jest w trakcie rozmów z kilkoma sieciami hipermarketów, a nasze badania wykazały, że klienci są zainteresowani tego typu urządzeniem” mówi Wim Lemay z Philips Components. ”HSD400 jest idealne zarówno dla tych, którzy chcą dokonywać zakupów przez Internet jak i dla bardziej konserwatywnych konsumentów chcących dokonywać zakupów osobiście” dodaje W.Lemay.

HSD4000 jest pierwszym urządzeniem z serii bezprzewodowych produktów dla domu, które w najbliższym czasie planuje wprowadzić na rynek Philips. Urządzenie wyposażone jest w reagujący na dotyk ekran, panel sterujący, stację dokującą (pozwalającą na ładowanie baterii) oraz skaner.