Z PlayStation VR być może pograsz na PC

PlayStation VR to gogle pozwalające zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość użytkownikom konsoli PlayStation 4. Być może jednak w przyszłości będą to także mogli zrobić użytkownicy komputerów PC.

Nikkei informuje, że firma Sony rozważa udostępnienie użytkownikom komputerów PC możliwości skorzystania z gogli PlayStation VR. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie duża część komputerów jest wydajniejsza od konsoli PlayStation 4 wydaje się, że japońska firma zdecyduje się na ten krok.

PlayStation VR - kilka słów

Gogle PlayStation VR oferują rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (960 x 1080 na jedno oko) oraz 100-stopniowe pole widzenia. Wymagają "dodatku" w postaci konsoli PlayStation 4 i trafią do sprzedaży w październiku. Ich cena została ustalona na poziomie 399 euro, czyli znacznie niższym niż konkurencyjne gogle Oculus Rift (699 Euro) oraz HTC Vice (999 Euro), które są co prawda wydajniejsze, ale też wymagają inwestycji w naprawdę wydajny komputer PC.

Biorąc powyższe informacje pod uwagę wydaje się, że gogle PlayStation VR mogą namieszać na rynku wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli zostałyby do tego udostępniona dla użytkowników komputerów PC (co raczej jednak nie nastąpi szybko) japońska firma mogłaby osiągnąć naprawdę duży sukces w tym coraz dynamiczniej rozwijającym się obszarze rozrywki, który zostanie wkrótce wzbogacony m.in. ofertą serwisu Pornhub.