Z WAP do i-mode

Firma Xpedio opracowała aplikację, pozwalającą na konwertowanie dokumentów stworzonych dla przeglądarek WAP tak, by możliwe było przeglądanie ich za pomocą telefonów pracujących w trybie i-mode.

Szwedzka firma Xpedio opracowała aplikację, pozwalającą na konwertowanie dokumentów stworzonych dla przeglądarek WAP tak, by możliwe było przeglądanie ich za pomocą telefonów pracujących w trybie i-mode.

Jedną z zalet tego rozwiązania będzie to, że protokół WAP nie pozwalał na wyświetlanie kolorowych zdjęć - teraz ma być to możliwe. Przedstawiciele Xpedio liczą również na to, że dzięki ich produktowi wiele osób, korzystających zarówno z usług WAP, jak i i-mode (ta ostatnia jest na razie dostępna jedynie w Japonii, ale ich wprowadzenie zapowiedziało już kilka europejskich firm), będzie mogło zrezygnować z używania dwóch telefonów - na rzecz jednego, obsługującego i-mode.

Z informacji dostarczonych przez Xpedio wynika, iż głównymi odbiorcami nowego oprogramowania będą operatorzy sieci telefonii komórkowej.