Z analogu do cyfry

Brytyjska firma Miglia Technology rozpoczęła dostawy Miglia Director's Cut, makowego konwertera analogowego sygnału PAL/NTSC do cyfrowego pliku wideo.

Miglia Director's Cut to opracowany przez Miglia Technology konwerter analogowego wideo PAL/NTSC do pliku DV i odwrotnie, który nie wymaga do tych operacji żadnych dodatkowych sterowników. Urządzenie współpracuje z komputerami Macintosh i po prostu 'widzi' np. kamerę DV gotowy odebrać sygnał wideo pochodzący z dowolnego źródła. Miglia Director's Cut pozwala użytkownikom aplikacji do edycji wideo modyfikować analogowe archiwa filmowe razem z nowymi plikami cyfrowymi na komputerach wyposażonych w FireWire. 'Konwerter umożliwia eksport filmów do dowolnego analogowego urządzenia wideo jak np. magnetowid VHS, a wraz z napędem DVD-R najnowszej generacji pozwala archiwizować na płytach DVD 'tony' starych taśm VHS', twierdzi rzecznik prasowy Miglia Technology, Nick Peart.

Konweter Miglia Director's Cut posiada oddzielne porty in/out dla Composite i S-Video oraz konektory wejścia/wyjścia audio, a unikalną cechą urządzenia jest możliwość podglądu importowanych lub eksportowanych plików wideo na monitorze. Produkt dostarczany jest w zestawie z przewodem FireWire, przewodami analogowymi audio i wideo, S-Video oraz wielojęzyczną instrukcją obsługi. Director's Cut jest kompatybilny z programami iMovie, Final Cut Pro, Adobe Premiere i większością aplikacji do edycji DV. Minimalne wymagania sprzętowe konwertera to komputer Macintosh G3/300, 64 MB pamięci RAM, a programowe to Mac OS 9.x lub Mac OS X oraz dowolna aplikacja do edycji DV. Sugerowana cena urządzenia to 297 GBP.

www.miglia.com


Zobacz również