Z aparatu do sieci

Technologia Sans PC firm DCN i FotoNation pozwoli na natychmiastową publikację w Internecie zdjęć wykonanych za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego.

Posiadacze cyfrowych aparatów fotograficznych doskonale znają całą procedurę publikowania zdjęć w Internecie. Należy najpierw wykonać zdjęcia, przetransferować je na dysk komputera, a następnie opublikować w sieci - komputer PC jest w tym układzie niczym więcej jak pośrednikiem. Wkrótce jednak będziemy mogli opublikować w sieci zdjęcia bezpośrednio z . Jeszcze w tym kwartale firma Digital Camera Network (DCN) zaprezentuje technologię Shoot-2-Print, która pozwala ominąć komputer w procesie publikowania zdjęć w Internecie. Na początku Shoot-2-Print znajdzie zastosowanie jedynie w aparacie Panasonic PV-DC2590 wyposażonym w modem. Darmowa usługa Shoot-2-Print pozwoli za pomocą tego modemu przetransferować fotki na stronę DCN i zamówić odbitki. W przyszłości serwis będzie współpracował także z innymi modelami cyfrowych aparatów fotograficznych.

Równocześnie firmy Casio, FotoNation i Zing.com pracują nad podobnym rozwiązaniem wykorzystującym technologię Click-Free firmy FotoNation, która w drugiej połowie tego roku planuje wprowadzenie na rynek modemu do aparatów cyfrowych FotoCall i zastąpienie komputera jako interfejsu pomiędzy Casio a wspólną stroną WWW Casio/Zing.com.

Więcej informacji: www.pcworld.com