Z główki - w procesor?

Na mających się odbyć w 2006 roku w Niemczech Mistrzostwach Świata w piłce nożnej jedna wyczerpująca się bateria może doprowadzić do przerwania meczu. Gdzie będzie ta bateria? Oczywiście w piłce!

"Smartball", bo tak nazywa się opracowana przez Adidasa piłka, zostanie wyposażony w specjalne czujniki, dzięki którym sędziowie będą mogli ostatecznie stwierdzić, czy piłka na pewno w całości przekroczyła linię w bramce. Sepp Blatter, prezydent FIFA, podkreśla, że jest absolutnie pewien decyzji o wprowadzeniu nowej technologii na boisko.

Jest szansa, że dzięki wynalazkowi Adidasa nie pojawią się już więcej sytuacje, w których nawet wideofilmowanie nie było w stanie wesprzeć sędziego w ocenie, czy gola rzeczywiście strzelono...

Elektroniczne piłki będą po raz pierwszy wykorzystane pod koniec tego roku w Peru.

Aktualizacja: 19 maja 2005 12:55

Jak dowiedzieliśmy się od Michała Kocięby, rzecznika Polskiego Związku Piłki Nożnej, trudno cokolwiek powiedzieć na temat wprowadzania tego rodzaju nowinek technicznych do standardowych rozgrywek - wszystko znajduje się dopiero w fazie projektów. Jako że rozwiązań nie ma i nie wiadomo, czy się przyjmą, mówi rzecznik, trudno przewidzieć, czy zostaną wprowadzone w Polsce.


Zobacz również