Z kamerą JVC w kieszeni

JVC Company of America ogłosiła premierę nowego modelu cyfrowej kamery wideo nazwanej 'microPocket DV' wyposażonej we wszystkie opcje oferowane przez urządzenia z rodziny MiniDV, ale na tyle małej, że można schować ją do kieszeni.

GR-DVP3 to 680,000 pikselowa kamera CCD oferowana przez JVC, ważąca niecałe 30g, zaopatrzona w porty FireWire i 8MB SD Memory Card. Wbudowany w kamerę cyfrowy aparat fotograficzny jest w stanie rejestrować obrazy z trybie XGA z rozdzielczością 1024x768 pikseli, a w trybie VGA z 640x480 pikseli.

JVC zaopatrzyło również urządzenie w zestaw MP3 Digital Sound Effects, zmagazynowanych na SD Memory Card, które można wykorzystać w każdej chwili w nagrywanym filmie, albo podczas jego kręcenia lub w procesie edycji. Wśród dostępnych efektów można znaleźć oklaski, śmiech, wybuchy, fanfary itp.

Zwana 'microPocket DV' kamera JVC oferuje także 16 - bitowy cyfrowy system audio PCM, zapewniający dwukanałowy sampling (16 bit, 48kHz) lub czterokanałowy (4 channel) przy 12-bitach i 32kHz umożliwiający wgranie dwu różnych dźwiękowych ścieżek stereo do tego samego materiału wideo. Kamera jest dostarczana ze sterownikami USD dla Mac OS oraz makową aplikacją Presto!Photo Album do tworzenia cyfrowych albumów fotograficznych.

www.jvc.com


Zobacz również